Gmina Lubanie » Strona główna » z ostatniej chwili
z ostatniej chwili

Nie tylko dla kobiet

Wieczór poezji śpiewanej z okazji Dnia Kobiet to propozycja Gminnego Ośrodka Kultury i Zespołu Szkół Lubanie. Impreza odbędzie się w niedzielę, 11 marca, pod patronatem wójta Sławomira Piernikowskiego.

Soliści Zespołu Folklorystycznego "Kujawy Nadwiślańskie" - od lewej Wioleta Rakoca, Natalia Mrówczyńska i Piotr Chaberski.

  Działalność GOK Lubanie kojarzona jest głównie z Zespołem Folklorystycznym "Kujawy Nadwiślańskie" i formacją "Niespodzianka Pana Janka", lecz wieczór poezji nie powinien być zaskoczeniem dla widzów:

  - Przede wszystkim dlatego, że soliści i muzycy "Kujaw Nadwiślańskich" są na tyle przygotowani, że potrafią znaleźć się w innych, niż folklor, gatunkach muzycznych, o czym niejednokrotnie przekonali się nie tylko mieszkańcy naszej gminy - mówi Janusz Szałek, pomysłodawca imprezy, na co dzień nauczyciel w ZS Lubamie.

  W montażu słowno-muzycznym, który rozpocznie się o godz. 17.15 wystąpią Natalia Mrówczyńska, Wioleta Rakoca i Krzysztofa Pośpieszna przy akompaniamencie Janusz Szałka, Mirosława Niemczyka i Piotra Chaberskiego.