Gmina Lubanie » Strona główna » z ostatniej chwili
z ostatniej chwili

Rowery w Lubaniu

Andrzej Pałucki, prezydent Miasta Włocławek i Sławomir Piernikowski, wójt gminy Lubanie, są patronami wycieczki rowerowej zaplanowanej na sobotę, 31 mają,  która przebiegać będzie pod hasłem „ Nawet niedźwiedź skończył spanie i wyruszył na Lubanie” (start o godz. 9.00 sprzed Bursy Szkolnej przy ul. Mechaników we Włoclawku).

   Mieszkańcy gminy Lubanie mogli już  trzykrotnie  wcześniej oglądać kilkusetosobowy peleton rowerzystów jadących z Włocławka  po malowniczo położonych drogach:

   - Lubimy przyjeżdżać do tej gminy choćby dlatego, że cały jej obszar  jest widokowo bardzo atrakcyjny, a przy okazji możemy śledzić pasmo zmian, jakie nastąpiły w ciągu okresu naszej nieobecnościi dość powiedzieć, że w czasie ostatniego tak zwanego objazdu całej trasy zauważyliśmy wyjątkową poprawę stanu dróg, na których zmieniła się nawierzchnia z wapiennej na asfaltową, co w znaczący sposób ułatwi jazdę - ocenia Agnieszka Sobańska z Włocławskiego Biura Informacji Turystycznej, organizatora wycieczki.

   Uczestnicy rowerowej wycieczki na dłużej zatrzymają się na terenach położonych przy Zespole Szkół i stadionie LTP. Tu czekać będzie na nich „coś dla ciała i ducha”, czyli poczęstunek i część rozrywkowa, w której między innymi będą artystyczne popisy uczniów z SP Ustronie.