Gmina Lubanie » Strona główna » z ostatniej chwili
z ostatniej chwili

MiędzyszkolneZawody Sportowe o puchar wójta gminy Lubanie

Szkoła Podstawowa Ustronie była gospodarzem tegorocznej edycji Międzyszkolnych Zawodów Sportowych o puchar wójta gminy Lubanie.

Zawody są stałą częścią obchodów Dnia Dziecka i nie tylko dają możliwość szeroko rozumianego współzawodnictwa pomiędzy szkolnymi reprezentacjami, ale przede wszystkim  stwarzają możliwość czynnego wypoczynku na świeżym powietrzu - powiedział Rafał Pełnikowski, dyrektor SP Ustronie.

Dzieci przygotowywane głównie przez nauczycieli wychowania fizycznego, zmierzyły się w wielu dyscyplinach biegowych, rzutowych i innych grach sprawnościowych, jednak jak zwykle największe emocje wzbudziło popularne przeciąganie liny.

Zaskoczenie przyniosła klasyfikacja łączna zawodów. Najlepszą drużyną  okazała się reprezentacja  SP Ustronie, która tym samym przerwała  pasmo zwycięstw uczniów z SP Lubanie. Kolejne miejsca zajęły drużyny SP Lubanie i SP Przywieczerzyn.

Miłym akcentem podsumowującym tegoroczne zawody było symboliczne wręczenie skutera wszystkim dzieciom z gminnych szkół podstawowych, na którym chętni będą mogli uczyć się jazdy i zdobyć  kartę motorowerową.

Na terenie Zespołu Szkół Lubanie zamierzamy utworzyć plac do nauki i mam nadzieję, że dzieci skorzystają z szansy poznawania przepisów ruchu drogowego i warunków bezpiecznej jazdy - mówił wójt Sławomir Piernikowski.

Zwycięzcy poszczególnych konkurencji otrzymali upominki i pamiątkowe dyplomy, a w czasie przerw mogły posilić się potrawami przygotowanymi przez panie z Rady Rodziców SP Ustronie.