Gmina Lubanie » Strona główna » z ostatniej chwili
z ostatniej chwili

Grają o puchar

6 lipca na boisku Szkoły Podstawowej Przywieczerzyn zainaugurowano rozgrywki piłkarskie dzikich drużyn o puchar wójta gminy Lubanie:

- Do VI już edycji tych rozgrywek zgłosiło się sześć drużyn reprezentujących wsie Probostwo Górne i Dolne, Włoszyca, Lubanie, Janowice oraz Mikanowo B, a zgodnie z regulaminem turnieju udział w rozgrywkach mogą brać udział ci zawodnicy, którzy są mieszkańcami gminy i parafii Lubanie, nie są zrzeszeni w klubach piłkarskich lub mają co najmniej półroczną przerwę od zakończenia kariery zawodniczej. Wszystkie mecze będą rozgrywane przez drużyny w siedmioosobowych składach zgodnie z przepisami PZPN, a sędzią turnieju jest Roman Czerwiński - powiedział Leon Wiśniewski, prezes Lubańskiego Towarzystwa Piłkarskiego, klubu - koordynatora turnieju.

Po raz pierwszy w historii turnieju zrezygnowano z rozgrywek na boisku w Kucerzu i zdecydowano się przenieść je na mniejszą przyszkolną arenę w Przywieczerzynie:

- Mimo obiekcji, jakie pojawiały się przed rozgrywkami, już w pierwszym dniu turnieju spotkaliśmy się z dobrymi ocenami miejsca wybranego do gry, zarówno od samych piłkarzy, jak i widzów  –  mówi wójt Sławomir Piernikowski.

W pierwszych meczach emocji nie zabrakło. Łącznie zdobyto dwanaście goli, z czego aż cztery wpisał na swoje konto Adam Troszyński z reprezentacji Probostwa Górnego.

Oto komplet wyników:

Probostwo Górne – Janowice 9:1 (A. Troszyński - 4, A. Malinowski i M. Przeździęk po 2 i K. Urbański - 1 oraz M. Zając - 1 dla Janowic).

Probostwo Dolne – Włoszyca 2:0 (T. Mikołaczyk – 2).