Gmina Lubanie » Strona główna » z ostatniej chwili
z ostatniej chwili

Poruszenie w OSP

Nie ma letniej przerwy w gminnych jednostkach Ochotniczej Straży Pożarnej. Oprócz szeroko zakrojonych działań prewencyjnych w gorącym okresie żniw, druhowie wiele uwagi poświęcają na kontrolę sprzętu bojowego oraz poprawę stanu technicznego strażnic.

Za pieniądze przekazane przez Urząd Gminy przystąpiliśmy do zmiany konstrukcji dachu, ocieplenia i wymiany poszycia o powierzchni 170 metrów kwadratowych z płyt azbestowych na blachę profilowaną - mówi Włodzimierz Skowroński, naczelnik OSP Janowice. -To bardzo istotne prace, ponieważ ich zakończenie bezpowrotnie wyeliminuje problem cieknącego dachu

Nowego wyglądu nabiera placówka OSP Lubanie. Wykonano ściany i posadzki w dobudowanym pomieszczeniu, a do całkowitego zakończenia adaptacji pozostało ułożenie więźby dachowej i jej pokrycia oraz prace wykończeniowe.

Samorząd zrozumiał nasze potrzeby i dlatego po kilku latach oczekiwań wkrótce przystąpimy do zagospodarowywania nowych pomieszczeń - powiedział Dariusz Sołtysiak, naczelnik OSP Lubanie.