Gmina Lubanie » Strona główna » z ostatniej chwili
z ostatniej chwili

XVII finał WOŚP - Ustanowiono nowy rekord w zbiórce pieniędzy!

Mają powody do dumy mieszkańcy gminy Lubanie, uczestniczący w tegorocznym, XVII finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy:
W tym roku zdecydowaliśmy się na zmianę miejsca imprezy finałowej i zamiast przed Urzędem Gminy zorganizowaliśmy ją na nowym kompleksie boisk – mówi Beata Pawłowska, dyrektor Zespołu Szkół im. Jana Pawła II (ZS). - Nowa lokalizacja nie spowodowała mniejszego, niż zwykle, zainteresowania ideą „orkiestrowego grania”, a wyjątkowo liczny udział mieszkańców mile wszystkich zaskoczył.
Na zaimprowizowanej scenie wystąpiła formacja muzyczna i grupa wokalna z ZS (na zdjęciu), przypomnieli się laureaci I edycji gminnego „Idola”, zagrali włocławscy rock-mani, do tańca zachęcał zespół „Kamida” oraz prowadzono licytacje upominków ufundowanych przez osoby prywatne oraz różne podmioty gospodarcze.
Po skrupulatnym przeliczeniu zebranych pieniędzy okazało się, że pobito ubiegłoroczny rekord zbiórki. W tym roku zebrano 7 tys. 622 złote, co w przeliczeniu na jednego mieszkańca stanowi 1 złoty i 61 groszy.