Gmina Lubanie » Strona główna » z ostatniej chwili
z ostatniej chwili

Udany start

Od zwycięstwa rozpoczęli rundę wiosenną piłkarze LTP Lubanie, którzy na własnym boisku pokonali 2:1 (bramki Rafał Lisota i Mateusz Piekarski) faworyzowaną drużynę Notecianki Pakość, lidera IV. ligowej tabeli. - Było to dla nas udane spotkanie, w którym pokazaliśmy, że potrafimy dobrze zagrać nawet z tak wymagającym przeciwnikiem, jakim bez wątpienia jest drużyna z Pakości, chociaż wszyscy dostrzegamy, że potrzeba nieco czasu, aby wszystkie elementy po prostu „zaskoczyły”. Szkoda, że niektóre media odebrały to nasze zwycięstwo w kategorii ligowej sensacji –  powiedział Henryk Kafarski, trener LTP.

     W rundzie wiosennej sezonu 2008/2009 „żółto – niebiescy”z Lubania są jednym z nielicznych zespołów, w którym w porównaniu z rundą jesienną nie doszło do znaczących zmian kadrowych. Wyjątkiem jest odejście Mariusza Żywicy, w którego miejsce do drużyny dołączył mieszkaniec gminy Lubanie Dawid Kaszuba, znany między innymi z występów w Kujawiaku Włocławek.

- Cały czas preferujemy wprowadzanie naszych wychowanków do ligowej drużyny, bo taka jest istota pracy klubu -powiedział Leon Wiśniewski, prezes LTP. - Gdyby zespół seniorów opierać na zawodnikach z innych klubów to nasi młodzi piłkarze szkoleni w grupach juniorów nie mieliby szansy na kontynuowanie swojej kariery w drużynie seniorów. Nie chcemy powielać złych wzorców, jakie obowiązują w innych klubach nie tylko z podanych względów, ale i pod kątem dużych oczekiwań finansowych przez zawodników, którzy składali ofertę gry w naszej drużynie.

W rozgrywkach o mistrzostwo IV ligi kujawsko – pomorskiej barw LTP Lubanie bronić będą Marcin Kujawa, Dawid Cieślak, Radosław Gawrysiak, Łukasz i Patryk Kranc, Patryk Laskowski, Rafał Lisota, Bartłomiej i Łukasz Malinowscy, Piotr Olszewski, Przemysław i Mateusz Piekarscy, Sebastian Przeździęk, Rafał Ryszewski, Kamil Stefaniak, Marcin Zapiec, Dawid Kaszuba, Przemysław Trzciński, Krystian Urbański, Paweł Budzyński i Michał Kaźmierczak.