Gmina Lubanie » Strona główna » z ostatniej chwili
z ostatniej chwili

Grand Prix dla Lubienia Kujawskiego

Wojewódzki Festiwal Piosenki Harcerskiej i Turystycznej „Wesoła nutka” to impreza organizowana przez Komendę Hufca ZHP Aleksandrów Kujawski i na stałe wpisała się w harcerski kalendarz wydarzeń kulturalnych. Poprzednie dziesięć edycji odbywało się m.in. w Aleksandrowie Kujawskim, Służewie i kilkakrotnie w Ciechocinku, gdzie uczestnicy mogli popisywać się w sali kina „Zdrój” i Teatru Letniego. Tegoroczna, jedenasta już edycja odbyła się w Gminnym Ośrodku Kultury Lubanie:

Uczestnicy zaprezentowali wysoki poziom artystyczny wykonania umiejętnie dobranych piosenek -jednogłośnie oceniły Barbara Szelągowska, Aleksandra Szarafiniak i Krystyna Piernikowska z festiwalowego jury. -Odczuwało się również duży wkład pracy instruktorów i opiekunów, którzy dołożyli wiele starań w doskonałe wręcz przygotowanie swoich podopiecznych.

Po wysłuchaniu uczestników jury postanowiło wyróżnić Paulinę Olejniczak i Bartosza Szataniaka oraz przyznać nagrody w poszczególnych kategoriach:

- Soliści 7-12 lat: I – Bartłomiej Bewicz, II – Magdalena Świeżawska, III – Julia Kochanowska,

- Soliści 13-19 lat: I – Joanna Skruszewicz, II – Justyna Kaniewska, III – Justyna Bewicz,

- Zespoły 7-12 lat: I - „Gamma” z SP 3 Aleksandrów Kujawski, II - „Komety” z Chełmna, III - „Ajki” z SP 1 Ciechocinek,

- Zespoły 13-19 lat: I - „Duet” z GOK Raciążek, II - „Aleks” z MCK Aleksandrów Kujawski, III - „Amirax” z GOK Bądkowo,

natomiast Grand Prix i nagrodę wójta gminy Lubanie wyśpiewał zespół „Ad Libitum” z Lubienia Kujawskiego.

Organizatorzy dziękują Urzędowi Miasta Aleksandrów Kujawski, Starostwu Powiatowemu w Aleksandrowie Kujawskim, Urzędowi Gminy i GOK-owi Lubanie oraz Miejskiemu Centrum Kultury Aleksandrów Kujawski i ekipie techniczno-akustycznej z tej placówki za pomoc w organizację i przebieg festiwalu.