Gmina Lubanie » Strona główna » z ostatniej chwili
z ostatniej chwili

Więcej rozsądku!

W minionych kilkunastu miesiącach w centrum Lubanie przybyło wiele miejsc parkingowych. Kilkadziesiąt samochodów może zatrzymać się na parkingu wielofunkcyjnym, zlokalizowanym obok placówki Kujawsko – Dobrzyńskiego Banku Spółdzielczego, a problemów ze znalezieniem wolnego miejsca  nie mają osoby, dokonujące zakupy w sklepach należących m. in. do prywatnych właścicieli.

Mimo takich warunków  nagminnie zdarzają się sytuacja dotyczące  głównie parkowania aut na miejscach wydzielonych z ruchu drogowego, tzw. martwych polach oraz części chodnika dla pieszych, szczególnie  przy pomniku papieża Jana Pawła II.

- O ile w jakiś sposób usprawiedliwiamy pozostawianie aut na obszarach wyłączonych z ruchu drogowego, o tyle nie potrafimy zrozumieć kierowców, którzy lekceważą znak B-2, zakazujący całkowity wjazd  na oznaczony teren- powiedziała Janina Mierzwicka, kier. ref. inwestycyjno – gospodarczego UG Lubanie. - Nie chcemy, aby policjanci z naszego posterunku zajęli się karaniem kierowców i cały czas liczymy na większą rozwagę tych, którzy parkują w niedozwolony sposób. Na pewno każdy z nich doskonale wie, że takie zachowanie w innych miejscowościach zakończyłoby się  mandatem i punktami karnymi, w najgorszym przypadku założeniem blokady na koła pojazdu.