Gmina Lubanie » Strona główna » z ostatniej chwili
z ostatniej chwili

Fiskus czeka

Trwa okres składania przez podatników zeznań rocznych o wysokości dochodów osiągniętych w 2009 roku. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naczelnik włocławskiego Urzędu Skarbowego zorganizował w siedzibach urzędów miast i urzędów gminy punkty, w których można uzyskać formularze PIT i pomoc przy ich wypełnianiu oraz złożyć wypełnione zeznanie podatkowe za 2009 rok.

Jeden z takich dyżurów zorganizowano w UG Lubanie, gdzie z zainteresowanymi spotkała się Urszula Bielicka, która m.in. powiedziała: - Trzeba pamiętać, że mimo iż w ubiegłym roku nie wprowadzono znaczących zmian w zasadach rozliczeń osób fizycznych to PIT za 2009 rok nie będzie kopią formularza za 2008 rok ponieważ od początku 2009 roku płacimy PIT według dwóch stawek - 18 i 32 proc. Te dwie stawki będzie też trzeba zastosować, wypełniając roczne zeznanie podatkowe. Nieco inaczej rozliczamy tzw. ulgę prorodzinną, bowiem od roku 2009 podstawą dokonania odliczenia jest liczba miesięcy, w czasie których podatnik w roku podatkowym wychowywał dziecko.

Za naszym pośrednictwem naczelnik Urzędu Skarbowego we Włocławku informuje, że w sali nr 440 budynku przy ul. Okrzei 74 w godzinach pracy urzędu wydawane są druki zeznań wraz z załącznikami oraz przyjmowane zeznania podatkowe za 2009 r., gdzie można też uzyskać wszystkie informacje w zakresie wypełniania zeznań podatkowych.