Gmina Lubanie » Strona główna » z ostatniej chwili
z ostatniej chwili

Przed pierwszym gwizdkiem

Piłkarze LTP Lubanie wkroczyli w ostatnią fazę przygotowań do inauguracji rozgrywek rundy wiosennej o mistrzostwo IV ligi kujawsko – pomorskiej. Jak przebiegał okres budowania drużyny – m.in. o tym dowiemy się w rozmowie z Leonem Wiśniewskim, prezesem LTP.

- Na krótko przed każdym sezonem drużyny starają się rozegrać jak najwięcej meczów kontrolnych. Czy w Lubaniu są zwolennicy takiego sposobu?

- Każdy sposób, który ma szansę przynieść scementowanie składu, zgranie czy poprawę skuteczności strzeleckiej zawodników jest dobry i dlatego podopieczni trenera Janusz Piwońskiego rozegrali w ramach przygotowań jedenaście spotkań, w których odnieśli dziewięć zwycięstw, jeden remis oraz jedną porażkę (1:2 z Mienią Lipno), zdobyto 46 bramek a stracono 9.

- Czy mecze kontrolne były rozgrywane w składzie, który za kilka dni rozpocznie grę o ligowe punkty?

- O potrzebie potencjalnych zmianach w kadrze drużyny wiadomo było od dawna i pozostało sformalizować wszystko do końca w stosownym czasie. Do naszej drużyny powrócił Przemysław Trzciński oraz dołączyli Mariusz Żywica i Sebastian Nitecki i sądzę, że dzięki temu udało się zbudować zespół na miarę oczekiwań, który oprócz wymienionych tworzą: Marcin Kujawa i Rafał Ryszewski – bramkarze, Sebastian Przeździęk, Piotr Olszewski, Łukasz Malinowski, Dawid Cieślak i Łukasz Kranc – obrońcy, Mateusz Piekarski, Bartłomiej Kmieć, Dawid Kaszuba, Mariusz Żywica, Krystian Urbański, Bartłomiej Malinowski, Marcin Zapiec, Patryk Kranc, Rafał Lisota, Kamil Stefaniak i Sebastian Nitecki – pomocnicy i napastnicy. Dla pełnej informacji kadrowej dodam, że Patryk Laskowski przeszedł Do Sadownika Waganiec, Tomasz Kaszak poszukuje klubu, a treningów nie wznowili Paweł Budzyński i Rafał Ulkowski. 

- Jaki cel stawia się piłkarzom przed rundą rewanżową?

- Po rundzie wiosennej nasza sytuacja w ligowej tabeli nie wygląda różowo, choć potrafiliśmy  wielokrotnie  pokazać, że umiemy dobrze zagrać nawet  z  wymagającymi przeciwnikami, ale to już było. Limit głupio przegrywanych meczów wykorzystaliśmy, a teraz przed nami kolejne piętnaście spotkań, w których zespół ma grać na miarę oczekiwań wszystkich; kibiców i działaczy, a i pewnie dla samych siebie.

Na zdjęciu: Działacze, szkoleniowcy i zawodnicy LTP Lubanie przed rundą wiosenną sezonu 2009/2010 (nieobecni: Przemysław Trzciński, Bartłomiej Kmieć, Dawid Kaszuba, Mariusz Żywica). Od lewej: stoją Ryszard Jóźwiak, prezes Leon Wiśniewski, Jan Zimecki – kier. drużyny, Kamil Stefaniak, Sebastian Nitecki, Piotr Olszewski, Rafał Ryszewski, Marcin Kujawa, Łukasz Kranc, Sebastian Przeździęk, Janusz Piwoński – trener, Janusz Lambarski i Andrzej Kurtys. Poniżej od lewej: Rafał Lisota, Marcin Zapiec, Łukasz Malinowski, Mateusz Piekarski, Dawid Cieślak, Krystian Urbański, Patryk Kranc i Bartłomiej Malinowski.