Gmina Lubanie » Strona główna » z ostatniej chwili
z ostatniej chwili

Recytowali w Lubaniu

"Świat, w którym żyjemy potrzebuje piękna, aby nie pogrążyć się w rozpaczy" to słowa Jana Pawła II, które stanowiły motto I Regionalnego Konkursu Recytatorskiego, którego inicjatorami są Beata Pawłowska, dyrektor Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Lubaniu i Janusz Szałek, nauczyciel języka polskiego w tej placówce.
  Jury w składzie; Jan Polak - przewodniczący, Małgorzata Ćwikiewicz i Jadwiga Kurant, po wysłuchaniu wszystkich prezentacji przyznało:
  - I miejsce Joannie Skruszewicz (G. Lubanie), II m. - Patrycji Olszewskiej (G. Tłuchowo), III m. - Mateuszowi Pakulskiemu (G. nr 11 Włocławek).
  Ponadto spośród wszystkich uczestników, jury wyróżniło Joannę Zawadzką (G. nr 14 Włocławek), Joannę Krzysztoforską (G. Tłuchowo oraz Sylwię Kołtońską (G. Lubanie).
  W specjalnie przygotowanej części artystycznej wystąpiły zespoły folklorystyczne z Gminnego Ośrodka Kultury Lubanie.

Nagrody i wyróżnienia zdobyte w  przeglądzie przez lubańskich gimnazjalistów potwierdzają dobrą dotychczas pracę w kultywowaniu tradycji języka polskiego i „żywego słowa” w Zespole Szkół Lubanie, o czym świadczy lista innych osiągnięć uczniów przygotowywanych przez Janusza Szałka:

Zespół teatralny zdobył II nagrodę za spektakl „Skąpiec” w zorganizowanym przez włocławskie II Liceum i Wojewódzki Ośrodek Edukacji i Promocji Kultury I Przeglądzie Małych Form „Maski 2007”, a Paulina Skowrońska otrzymała indywidualne wyróżnienie za aktorską kreację tytułowego bohatera sztuki,

Kolekcjonerką nagród staje się Sara Rakoca, która m.in. zdobyła I miejsce w Wojewódzkim Konkursie Młodych Twórców w Bydgoszczy w kategorii „praca literacka – proza”, a jej pracę uznano za najlepszą wśród innych kategorii konkursowych, II miejsce w konkursie literackim „Ziemia kujawska małą Ojczyzną” zorganizowanym przez LZK we Włocławku oraz została zakwalifikowana do finału Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego „Powieszone wiersze” w 12. edycji festiwalu „Port Wrocław 2007”.

Inną z laureatek jest Krzysia Pośpieszna, która ma na swoim koncie zdobycie I miejsca w Międzygimnazjalnym Konkursie Recytatorskim „Poezja Karola Wojtyły” oraz wyróżnienie  w Międzygimnazjalnym Konkursie Recytatorskim”Twórczość polskich noblistów”.

Opiekunowi i laureatom gratulujemy.