Gmina Lubanie » Strona główna » z ostatniej chwili
z ostatniej chwili

Przygotowania do sezonu

Kujawsko-Pomorski Związek Piłki Nożnej ogłosił terminarz rozgrywek  na sezon 2007/2008.  W IV lidze Powiat Włocławski będą reprezentować Kujawiak/Lumac Kowal oraz Lubańskie Towarzystwo Piłkarskie (LTP). O przygotowaniach do nadchodzącego sezonu rozmawiamy z Leonem Wiśniewskim, prezesem LTP (na zdjęciu):

-Wiadomo, że I kolejka spotkań o mistrzostwo IV ligi rozegrana będzie 11 i 12 sierpnia br...

-...A na inaugurację czeka nas bardzo poważny sprawdzian, tak pod względem organizacyjnym, jak i sportowym. W I kolejce LTP zagra na własnym stadionie z Zawiszą Bydgoszcz. Przeciwnik nie wymaga praktycznie żadnych rekomendacji, bowiem jest to solidny zespół, na dodatek z wyjątkowo bogatą historią, w której można znaleźć występy na wszystkich poziomach rozgrywkowych, łącznie z grą w I i II lidze. Takie dossier pokazuje, że  zagramy z rywalem bardzo wymagającym, który na boisku postawi trudne warunki. To jeden aspekt naszego udziału w IV lidze, natomiast drugi dotyczy tak zwanej infrastruktury organizacyjnej. Zgodnie z wymogami ustawy o organizacji imprez masowych musimy przeprowadzić kilka prac adaptacyjnych na naszym stadionie.

-Przecież stadion prezentuje się dość dobrze, jest obiektem funkcjonalnym i raczej nie wymaga poprawek...

-Nic bardziej mylnego!  Otóż najważniejszym jest m.in. wydzielenie na widowni sektora dla kibiców drużyny przyjezdnych, a takimi w I rundzie będą kibice wspomnianego już Zawiszy oraz Notecianki Pakość, Lecha Rypin, Unii Solec Kujawski, Gwiazdy Bydgoszcz, Kujawiaka/Lumac Kowal, Legii Chełmża oraz Włocłavii Włocławek. Nie wiemy, ilu ich do nas przyjedzie, ale przynajmniej w Lubaniu nie chcemy wracać do historii i rozpamiętywać stadionowych „występów” kibiców niektórych drużyn w minionych latach. Wierzymy w  mądrość i rozwagę fanów i przyjmujemy, że w nowym sezonie nie będzie chuligańskich ekscesów, które w istocie burzą sens piłki nożnej i sportu, a poszczególnym klubom przynoszą złą sławę oraz często dotkliwe konsekwencje. Mimo tego nasz spokój i nadzieję burzą różnego rodzaju opinie, jakie już zdążyły  pojawić się na forach internetowych niektórych klubów.

-Pozostańmy z nadzieją, że piłkarski sezon 2007/2008 będzie spokojny na trybunach stadionów w całej Polsce i porozmawiajmy o sportowych przygotowaniach. Każda drużyna w okresie przedsezonowym rozgrywa spotkania sparingowe, które m.in. pozwalają budować skład oraz styl i taktykę gry...

-Sposób przygotowań, jaki przyjął trener Michał Wilniewczyc, nie różni się od tej zasady. Rozegraliśmy już pięć spotkań kontrolnych, m.in. z Jagiellonką Nieszawa, Tęczą Topólka, Startem Radziejów, Włocłavią Włocławek oraz Zdrojem Ciechocinek, a najbliższe z Cukrownikiem Fabianki.  Przyznam, że nie wyniki były istotne, ale forma całego zespołu i gra  poszczególnych formacji. Cieszy powrót Marcina Zapieca i innych piłkarzy do dobrej dyspozycji oraz chęć walki, jaką okazują inni piłkarze, szczególnie juniorzy, którzy systematycznie otrzymują szansę gry i sprawują się dobrze na tle swoich starszych kolegów.

-W porównaniu z grą w lidze okręgowej, IV liga to zdecydowanie wyższy poziom piłkarski. Obserwując przygotowania innych zespołów widać, że niemal w każdym z nich widać istotne wzmocnienia kadrowe. A jak to wygląda w LTP?

-Do pierwszego gwizdka w sezonie 2007/2008 pozostało trochę czasu i kadra zespołu na pewno będzie się zmieniała w istotny sposób, dlatego nie chcę wzbudzać emocji wśród kibiców, zatem poczekamy z ogłoszeniem ostatecznego składu.

-Każdy zespół przystępuje do rozgrywek z planem minimum i maximum...

-Wszyscy w gminie, którym bliska jest piłka nożna wierzymy, że nowy sezon przyniesie wiele oczekiwanych emocji. Mogę zapewnić, że nasz zespół będzie grał na miarę swoich możliwości, a dystans dzielący od renomowanych rywali będzie niwelowany ambitnym podejściem do każdego meczu.