Gmina Lubanie » Strona główna » z ostatniej chwili
z ostatniej chwili

Narodowy Spis Powszechny 2011

W dniach 1 kwietnia – 30 czerwca 2011 r. w gminie Lubanie, podobnie jak w całym kraju, przeprowadzony zostanie Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań.

Spisu dokonywać będą rachmistrze spisowi, powołani przez Dyrektora Urzędu Statystycznego w Bydgoszczy. Nadzór nad prawidłowym przebiegiem spisu pełnić będzie Gminne Biuro Spisowe mieszczące się w Urzędzie Gminy. Funkcję Komisarza spisowego pełni wójt gminy.

W dniu 8 kwietnia rozpoczęły się wywiady spisowe w terenie – mówi Irena Mroczkowska, sekretarz gminy - Do ich przeprowadzenia upoważnia rachmistrza identyfikator zawierający jego zdjęcie, imię i nazwisko, pieczęć Urzędu Statystycznego oraz pieczątkę imienną i podpis dyrektora Urzędu Statystycznego, który identyfikator wydał. Dokument ten ważny jest jedynie z dowodem osobistym rachmistrza.

Pewną innowacją tegorocznego spisu jest możliwość przekazania danych w drodze tzw. samospisu internetowego. Specjalne formularze służące temu celowi zostaną udostępnione już 1 kwietnia na stronach: www.stat.gov.pl i www.spis.gov.pl Dokonanie samospisu możliwe będzie do 16 czerwca 2011r.

Masz wątpliwości -  lepiej sprawdź

Rachmistrz spisowy powinien posiadać specjalną legitymację ważną z dowodem osobistym. W razie wątpliwości identyfikacji rachmistrza można dokonać np. poprzez infolinię, dzwoniąc z telefonu stacjonarnego pod bezpłatny numer 800 800 800. Jego tożsamość potwierdzić można również w Urzędzie Gminy.