Gmina Lubanie » Strona główna » z ostatniej chwili
z ostatniej chwili

Szczebel wyżej

Do ostatniego meczu sezonu 2006/2007 trwał korespondencyjna walka o awans do IV ligi pomiędzy drużynami Kujawiaka/Lumac Kowal i LTP Lubanie. Po ostatnim meczu o mistrzostwo V ligi okazało się, że obydwie drużyny zakończyły rozgrywki z takim samym dorobkiem punktowym (61 pkt):

- W lepszej sytuacji byli piłkarze z grodu Kazimierza Wielkiego, bo dzięki korzystniejszemu bilansowi spotkań z naszą drużyną, to oni awansowali bezpośrednio do IV ligi, a nam przyszło rozgrywać mecze barażowe z Pomorzaninem Toruń, i szczerze mówiąc...obawialiśmy się tej rywalizacji – ocenia Leon Wiśniewski, prezes LTP.

W pierwszym meczu wyjazdowym piłkarze LTP wygrali 3:1 (Radosław Gawrysiak – 2 i Arkadiusz Jonatowski), natomiast w rewanżowym spotkaniu rozgrywanym na stadionie włocławskiego OSiR zwyciężyli 4:2 (Marcin Mucha – 2 oraz Patryk Kranc i Kamil Stefaniak):

-Dzięki dobrej postawie w obydwu meczach awans stał się faktem – mówi Leon Wiśniewski. - Przyniósł on wiele radości i satysfakcji piłkarzom i kibicom oraz wyzwania, którym na pewno podołamy dzięki m.in. dobrej atmosferze, którą zbudował nie tylko zespół i działacze, a przede wszystkim wójt i samorząd gminy Lubanie.

Z okazji awansu do IV ligi w Lubaniu zorganizowano piknik sportowy, na którym Kazimierz Janecki i Michał Dołożenko, wiceprezesi Kujawsko-Pomorskiego Związku Piłki Nożnej wyróżnili srebrnymi odznakami związku piłkarzy Piotra Olszewskiego, Przemysława Trzcińskiego, Radosława Gawrysiaka, Dariusza Kurtysa i trenera Michała Wilniewczyca, który otrzymał także pamiątkowy dyplom od wójta i Rady Gminy Lubanie.

Z dziennikarskiego obowiązku dodajmy, że awans do IV ligi dla LTP oprócz już wymienionych wywalczyli: Marcin i Sławomir Kujawa, Rafał Ryszewski, Sebastian Przeździęk, Łukasz Malinowski, Kamil Stefaniak, Łukasz i Patryk Kranc, Radosław Buczkowski, Jacek Rolirad, Krystian Urbański, Marcin Zapiec, Paweł Budzyński, Mateusz Piekarski, Dawid Cieślak, Stanisław Szczęsny, Marcin Mucha i Jan Zimecki, kierownik drużyny.