Gmina Lubanie » Strona główna » z ostatniej chwili
z ostatniej chwili

Dopłaty do materiału siewnego 2016 - nowe wzory wniosków

Urząd Gminy Lubanie przypomina, że do 25 czerwca tego roku można składać wnioski o przyznanie dopłaty z tytułu zużytego do siewu lub sadzenia materiału siewnego kategorii elitarny lub kwalifikowany.

            Od 2016 rokustawki ustalane będą po zakończeniu naboru wniosków, do 30 września Rada Ministrów w drodze rozporządzenia określi wysokość stawek. Nowością w zasadach jest również to, że decyzje będą wydawane w terminie 60 dni od wejścia w życie przepisów ww. rozporządzenia RM. Istotna zmiana dotyczy także mieszanek zbożowych i pastewnych, ponieważ dopłatą zostaną objęte tylko te mieszanki, w skład których wchodzą wyłącznie nasiona posiadające kategorię elitarny lub kwalifikowany.

            Szczegółowe informacje dotyczące uzyskania dopłaty znajdują się w „Warunkach uzyskania dopłaty z tytułu zużytego do siewu lub sadzenia materiału siewnego kategorii elitarny lub kwalifikowany w ramach pomocy de minimis w rolnictwie”

Nowy wzór wniosku o dopłaty do materiału siewnego oraz „Warunki uzyskania dopłatyz tytułu zużytego do siewu lub sadzenia materiału siewnego kategorii elitarny lub kwalifikowany w ramach pomocy de minimis w rolnictwie” do pobrania poniżej, a także w Urzędzie Gminy Lubanie (pokój nr 16).

Załączniki:

doplaty do materialu siewnego 2016 wniosek

warunki dms deminimis 2016